تصویر درس رشد و یادگیری
متفرقه

یادگیری و رشد فردی دانشجویان، بخش های جدا ناپذیر جامعه دانشگاهی برای توسعه و شکل دهی جوامع می باشد. در این قسمت سعی بر آن شده است که به توضیحی کوتاه از نیاز های مختلف نوع بشری پرداخته شود. همچنین آشنایی اولیه با سطوح مختلف یادگیری انجام گیرد.دانشجویان مد نظر داشته باشند که در یادگیری می توانند در سطوح بالاتری قرار بگیرند و تاثیرات یادگیری بهتر و عمیق تر در زندگی خود و اجتماع خودشان نمایش دهند.

تصویر درس آشنایی با میکروپیپت
متفرقه

این سری با هدف آشنایی با نحوه توزیع مایعات آزمایشگاهی تدارک دیده شده است. تجربه شخصی بنده نشان دهنده این است که خیلی از دانشجویان و گاهی اوقات پژوهشگران روش درست استفاه از میکروپپیت را نمی دانند و به روش تجربی که خودشان یاد گرفته اند مبادرت به توزیع مایعات در محدوده حجمی میکرولیتر می کنند که می تواند منجر به افزایش خطای آزمایشگاهی شود. این سری شامل مقالات متعددی در حوزه میکروپپیت می باشد که از سایت https://www.thraetaona.com گرفته شده است. امید است که مطالب آورده شده مورد توجه و علاقه دوستان قرار گیرد.

تصویر درس مدنیّت دانشگاهی
متفرقه

محتوی حاضر برگردان فارسی مقاله ای تحت عنوان "Introducing a Culture of Civility in First-Year College Classes" می باشد که  توسط روبرت . جی کانلی به نوشته تحریر در آمده است و با همت خانم زهرا پیردل (کارشناس ارشد ژنتیک پزشکی) به فارسی ترجمه شده است.

هدف از آوردن این مقاله ، مشاهدات و تجربه خودم به عنوان مدرس دانشگاهی می باشد، همانگونه که در متن این مقاله اشاره شده است افول مدنیت امری کلی و عمومی می باشد که در قسمت های مختلف دنیا رخ می دهد و نویسنده مقاله و خیلی از افراد دانشگاهی دیگر بر این باور هستند که نیاز است که اصول مدنیت در سال های اول و خصوصا در بدو ورود دانشجویان به دانشگاه به خوبی به دانشجویان آموزش داده شود. 


تصویر درس کتابخوانی به سبک دانشگاهی
متفرقه

شاید به ذهن خطور کند که ارتباط بین داروشناسی و مطالعه به سبک دانشگاهی چه می تواند باشد؟ خوب، جواب سوال ساده است. معمولا منابع دانشگاهی که به شکل کتاب و مجلات و ... می باشد شامل مجموعه ای عظیم از اطلاعات می باشند که با سرعت ها مطالعه متداولی که اکثر دانشجویان دارند، امکان حتی یک بار مرور آنها نیز نمی باشند. افزاش سرعت کتابخوانی این امکان را می دهد که افراد علاقمند بتوانند در زمان خیلی کوتاهتری مطالب بیشتری را مطالعه کنند و نیاز های علمی خود را سریعتر برآورده کنند و در حین حال زمان کافی برای سایر دروس و حتی تفریح داشته باشند.

این دوره برای افزایش مهارت دانشجویان در مطالعه کتاب های درسی و غیر درسی پایه ریزی شده است تا  دانشجویان با استفاده از مهارتی که یاد می گیرند با دقت و سرعت بیشتر نسبت به مطالعه مطالب  درسی اقدام نمایند

بی شک این امر می تواند در سطح دانش دانشجویان و همچنین قدرت درک آنها از مطالب تاثیر مثبتی را ایفا نماید.

تصویر درس فعالیت مبتنی بر H5P
متفرقه

فعالیت مبتنی بر H5P، روش نسبتا جدید برای یادگیری و آموزش محتوی می باشد. در این فعالیت سعی بر این است که دانشجویان از طریق فعالیت های تعاملی روش های مناسب یادگیری و یاد دهی را فرا گیرند. هر دانشجو می تواند طبق علاقه خود نسبت به طراحی و ایجاد فعالیت مورد نظر اقدام کند.
برای اینکه اطلاعات خود را در خصوص H5P افزایش دهید بهترین روش مراجعه به وب سایت مربوطه در آدرس H5P – Create and Share Rich HTML5 Content and Applications می باشد.
H5P مخفف HTML5 Package می باشد که امکان ایجاد فایل ها یا محتوی غنی برای آموزش و یادگیری بهتر را فراهم می کند.